adtech

20 Şubat 2010 Cumartesi

Sesli Kitap

Kitap seslendirme işine şarkıcı Yaşar'ın bir programda 6 Nokta Körler Vakfı'nın Gönüllü kitap okuyucuları aradığını duyurması ile; meraklanıp, Nette araştırarak başladım.
Şimdilerde çok fazla bu konuda bilgeye ulaşmak mümkün..
Yani siz eğer başlarsanız benden 3-5 adım önde başlamış olacaksınız...
Şimdi size ne lazım


 1. Audacity programını netten indirin,( üzerine tıklayın)
 2.  Şu adresteki kitap dinlermisin?  sitesinden programı nasıl kulanacağınızı öğrenin.
 3. Şu bağlantıdan nasıl bir seslendirme yapacağınızı öğrenin..
 4. Evinize iyi bi mikrofon satın alın ki, cazur cuzur sesler çıkmasın okuma esnasında (ben 60 Tl ye aldım. ama 3- 200 TL arası geniş bi yelpazeden istediğinizi seçebilirsiniz)
 5. 6 Nokta Körler Vakfı' ndan Müşerref  ORHUNBİLGE adında dünya tatlısı bir bayan size yardımcı olmaktan zevk duyacaktır. Kendisi ile şuradaki e-mail adresi ile ya da telefonda görüşebilirsiniz.
 6. Özellikle belirteyim ki 6 Nokta Körler Vakfı HARİKA bi iş yaparak Körler için MASAJ KURSU açmış ve Kursiyerleri yetiştirip meslek edindiriyor.
   Benim bu projeye katkım( biyoloji mezunu ve Fizyoloji masterim- gerçi yarım kaldı ama- sebebi ile Latince okuyabilmem ve anatomi dilini bilmem sayesinde) bu tarz kitapları okumaya Gönüllü olmam oldu.
Şimdi Refleksoloji kitabından sonra Klasik Masaj Kitabını da en kısa zamanda bitirip yolluycam ve daha sonra 2 kitap daha okumam istendi.
Siz de eğer bu konuda yardımcı olmak isterseniz büyük bir Kibarlık ve hevesle sizleri karşılayıp yönlendiriyorlar.
Yaptığım işe inancım; işi yapışımdan çok daha fazla mutlu ediyor beni...
bu gerçekten işe yaramak çünkü....
Benim çoğu zaman kendini tatmin ya da boş kalmak için yapılan; arada sırada da bilgilenmek amacı ile okuma yapmam, her bulduğumu yalayıp-yutup okumam, artık birilerini meslek edinmesinde küçücük de olsa bir destek sağlıyor.
Lütfen boşa geçen zamanı- dizilerinizi,ay bunu da pişireyim de vakit geçsinlerinizi, keyfe keder okumalarınızı- ALLAH RIZASI için ya da İŞE YARAMAK için anlamlı hale getirin.
Bana da bu konuda örnek ve destek olun ki, bu çalışma Saman alevi değil bir yaşam biçimi olsun.
Sevgili blogdaşlarım, arkadaşlarım hep birlikte  
İŞE YARAYALIM MI ???

  7 yorum:

  tatesal dedi ki...

  Güzel öğretmenim,değerli insan....Çok teşekkür ederim sevgi dolu yorumlerın ve desteğin için...Rabbim sana ve sevdiklerine hiçbir zaman acı sızı hastalık vermesin...
  sayfande çok güzel payalaşımlarda bulunuyor,değerli bilgiler veriyorsun,eğitimci olmak ayrıcalıktır...Benim annemde bir eğitimci ve sizlere hep gıptayla bakıyorum...
  Sevgiler....

  Çalışkan Arı dedi ki...

  Ay çok teşekkür ederim, utandım valla :II
  Ama eğitmenliğin en güzeli annelik ve ben o konuda sizleri çok daha kıdemli görüyorum ve ben asıl siz kıdemli annelere gıpta ile bakıyorum.
  sevgiler

  zeynep dedi ki...

  bu güzel paylaşım için çok ama çok teşekkür ederim!

  Anne Kaz dedi ki...

  çok güzel bir yazı olmuş birde işitme engelleliler için film alt yazı çalışmalaRI var. benzer çok ince önemli bir detay teşekkürler

  Çalışkan Arı dedi ki...

  Zeynepcim ben teşekkür ederim yaptığım şeye kıymet verdiğin için :))

  Çalışkan Arı dedi ki...

  Anne kaz size de teşekkür ederim, bu bilgi de oldukça önemli

  essra dedi ki...

  kesinlikle güzel bir yardım..bende listeme yazıyorum arıcım..